.social-navigation a[href*="t.me"]:before {content: "\f2c6";}

ЗНО. Про що важливо пам’ятати напередодні екзамену

Рік минув, вже зовсім скоро екзамен ЗНО і як завжди чим він ближче, тим більше ми намагаємося надолужити все, що не встигли за рік саме напередодні.

З року у рік спостерігаючи за своїми студентами, я бачу одну і ту ж саму картину: хтось занадто наполегливо намагається дозубрити все що не встиг за рік, хтось неправильно розраховує свій час під час екзамену, а хтось просто обирає неправильну стратегію виконання завдань і таким чином втрачає такі дорогоцінні бали. І хоча як я їх не прошу і не попереджаю, історії все одно повторюються. Тож як пережити екзамен та не дати дуба від стресу та переживань? Ось вам найпопулярніші помилки та мої поради.

  1. Безсонна ніч перед екзаменом

Повірте, від того що ви «корінням приростете до книги» за день до екзамену нічого доброго не буде. Навпаки, саме за день перед іспитом необхідно припинити підготовку та просто розслабитися, дати мозку відпочити. Що варто повторити, то це фрази-кліше для написання листів та вставні слова. Їх ви можете знайти тут:

Useful Phrases for Informal Letters

Linking words for informal letters

  1. Підготовка шпаргалок та спроби їх використати

Це, звичайно, справа особисто кожного. Я, все ж таки, вважаю, що якщо адреналіну не вистачає – то, звичайно, спробуйте. А якщо чесно, то ви приречені на фіаско, тому що намагаючись списати, всі ваші думки будуть зайняті лише шпаргалками. Ви не зможете сконцентруватися на завданні, а замість цього будете шалено нервувати і з великою вірогідністю це закінчиться не дуже добре. Ще раз кажу, просто зазубріть фрази-кліше, а в іншому просто сконцентруйтеся і пишіть що знаєте.

  1. Неправильна стратегія виконання завдань

Особисто моя порада – починати екзамен з написання письмового висловлювання, тобто листа. На це повинно піти не більше ніж 40 хвилин з урахуванням часу на те, щоб переписати його на бланк відповідей. Таким чином всю решту часу ви зможете присвятити вирішенню тестів, а наприкінці екзамену не переписувати його у поті чола коли час спливає неймовірно швидко. Щодо стратегії виконання частини «Читання» читайте статтю: ЗНО. Частина II: Читання

  1. «Курка задньою лапою» або «Це в мене така r!»

Ваш почерк повинен бути чітким та розбірливим. Всі ваші хрестики повинні бути рівними, а почерк таким, щоб його можна було прочитати без зусиль. Якщо екзаменатор не зможете прочитати написане вами слово, він просто знизить вам бал. І будете потім подавати апеляцію та доводити, що «то у вас така буква r» чи ще щось там… Воно вам треба?

  1. Його велич random!

Мене дуже забавляють такі розмови типу, а от я піду, просто так поставлю хрестики і побачимо на скільки я везучий! Нісенітниця! Єдине що пораджу, не залишати пустих клітинок, якщо вже зовсім не знаєте, тоді вгадуйте, але пустих клітинок НЕ ЗАЛИШАЙТЕ! І не малюйте вишиванку з ваших відповідей! Хрестики можуть бути у будь-якому порядку, і не потрібно намагатися відгадати таємничий візерунок правильних відповідей!

  1. Часу не вистачило

У кожній екзаменаційній аудиторії повинен бути годинник, слідкуйте за часом. Не засиджуйтеся над одним завданням занадто довго, помітьте питання, яке видалося складним і поверніться до нього коли закінчите. І пам’ятайте, у вас не буде додаткового часу на перенесення відповідей на бланк, тому виділіть на це хоча б 5 хвилин у кінці екзамену.

  1. Хрестик не там поставив (ла)

Ви це вже чули мільйон разів, але все ж таки: БУДЬТЕ УВАЖНИМИ! Потім дуже образливо, коли втрачаються такі дорогоцінні бали так необачно.

 

Сподіваюсь, що всі матеріали, які були опубліковані тут на блозі протягом цього року були для вас корисними. Я від щирого серця бажаю усім вам успіхів!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *