.social-navigation a[href*="t.me"]:before {content: "\f2c6";}

Лайфхаки з написання письмового висловлювання ЗНО

Оскільки найчастіше абітурієнтам пропонують написати особистого листа, сьогодні давайте розглянемо саме його особливості.

Пам’ятайте, що неофіційному листуванню притаманне використання повсякденних слів і фраз, наприклад friend – mate/fellow. Також у такому листі необхідно використовувати скорочення, тобто замість is not – isn’t, are not – aren’t, do not – don’t, і так далі. Текст листа має структуруватися за абзацами, яких має бути 5: привітання та вступ, по одному абзацу для кожної з 3-х умов завдання і завершальна частина/прощання.

Не забувайте про використання з’єднувальних елементів. Рекомендований перелік дивіться тут: Linking words for informal letters.

Особистий лист має розпочинатися зі звернення: Dear у поєднанні з іменем адресата – Dear Julie.

У першому абзаці використовуються такі вступні розмовні формули:

 • How are you? / How are things? / How’s it going? How have the family been? / I hope you are well.
 • Thank you / Many thanks for your (recent/last) letter.
 • It was good / nice / great to hear from you again.
 • I was so surprised to hear that…
 • I’m sorry I haven’t written sooner / haven’t been in touch for such a long time.
 • It’s ages since I’ve heard from you. I hope you’re well / you and your family are well.

Далі слід вказати, з якою метою Ви пишете лист:

 • The reason I’m writing is…
 • I’m writing to tell you…
 • You asked me to recommend some (places to stay in my country)…
 • I’ve managed to find out some information about (…) for you.

Ретельно опрацюйте всі три пункти комунікативного завдання, за кожним пунктом Ви маєте написати окремий абзац, таким чином Ви зможете отримати по максимальних 2 бали за кожне питання (критерії а1, а2, а3). Пам’ятайте, Ви маєте дати конкретну відповідь на поставлене питання. Інформація, навіть цікава, що не стосується теми листа, не зараховується. Наприклад, якщо одним із завдань є умова who your best friend is – напишіть імя Вашого друга, як довго ви знайомі, чому Ви вважаєте його своїм найкращий другом, наведіть приклад ситуації, коли він/вона виявив/виявила свої найкращі риси спілкування з Вами. Інформація про батьків друга, місце його проживання, улюблені страви, інші деталі, які не стосуються теми листа, не буде враховано в оцінюванні твору.

Для незалежного зв’язку між абзацами доцільно вживати з’єднувальні елементи. Бажано, щоб в листі було мінімум 5 з’єднувальних елементів, таким чином ви забезпечите отримання максимальних двох балів за критерій b1.

У кінці напишіть, чому Ви завершуєте листа:

 • Anyway, I must go and get on with my work!
 • I guess it’s time I got on with that studying I’ve been avoiding.

А також передайте привіт або запропонуйте зустрітися найближчим часом:

 • Give my love / regards to… / Say hello to… /
 • Anyway, don’t forget to let me know the dates of the party.
 • We must try and meet up soon.
 • I can’t wait to hear from you
 • Look forward to seeing you again. / Hope to hear from you soon. / See you soon. / Write soon.

Не забудьте завершити листа словами:

Love / Yours / Best wishes / Lots of love / All the best / Take care

Внизу з нового рядка потрібно написати ім’я.

УВАГА! Необхідно писати вигадане ім’я а не своє.

УВАГА! Якщо Ви ставили кому на початку листа після слів Dear Julie, то і в кінці листа після слів Love / Yours / Best wishes… також необхідно ставити кому. Якщо ви не ставили кому на початку, то в кінці кому теж ставити не потрібно.

УВАГА! Запам‘ятайте, що весь лист має вміститися на відведеному в аркуші відповіді місці. Те, що опиняється за межами відведеного місця, не перевіряється і не зараховується.

УВАГА! У Вашому письмовому висловлюванні не можна переписувати фрази з умов письмового завдання, адже це не буде зараховано як відповідь. Якщо Ви хочете використати подану в умовах інформацію, Ви маєте її перефразувати використовуючи синоніми. Наприклад, замість фрази In your letter you complain that rent a tiny apartment which you share with two fellow-students можна It’s a pity that you have to live with other mates in quite a small room.

УВАГА! Пишіть максимально розбірливо і чітко. Також не забувайте про абзаци. Пригадуєте, як в першому класі вчителька Вас вчила відступати місце на відстані двох пальчиків від початку рядка? Так от тепер ці знання Вам стали в нагоді 😉

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *